Tel. 24h/7: 693 503 720

Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. – czym charakteryzuje się profesjonalny zakład pogrzebowy?

kwiatowy wieniec pogrzebowy

Obowiązująca ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych z 1959 roku została poddanna pracom, które wprowadzają wiele zmian. Mają one m.in. na celu likwidację szarej strefy i jednoosobowych zakładów pogrzebowych, a także ułatwienie rodzinom zmarłych dopełnianie formalności związanych z pochówkiem. Co nowego wnoszą w życie projektowane przepisy i jak na ich tle prezentuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o.? Zapraszamy do lektury!

Nowoczesne spojrzenie na branżę funeralną

Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. to jeden z najstarszych i największych zakładów pogrzebowych w Warszawie, który działa legalnie na rynku od zakończenia II wojny światowej. Przez ten czas firma wyspecjalizowała się w kompleksowej obsłudze ceremonii ostatniego pożegnania, w umiejętny sposób łącząc tradycję z nowatorskimi rozwiązaniami. Naszą intencją jest rozszerzanie oferty o coraz to nowe usługi. Obecnie Klientom proponujemy między innymi transmisje online z pogrzebów, ręcznie tworzone urny ceramiczne, a także możliwość zamówienia diamentu wykonanego z prochów zmarłego.

Pozostajemy do dyspozycji 24 godziny na dobę

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że śmierć bliskiej osoby stanowi duże obciążenie emocjonalne. Dlatego z myślą o osobach, które stanęły przed koniecznością przygotowania pogrzebu, pozostajemy do dyspozycji 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Nasz personel jest zawsze gotowy, by służyć fachową radą i wsparciem.

Mamy wiele placówek na terenie całej Warszawy

Pomimo znacznej konkurencji, która pojawiła się na rynku po przekształceniach w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. posiada nadal wiele oddziałów na terenie całej Warszawy. Usługi pogrzebowe świadczymy między innymi na terenie Mokotowa, Bielan, Targówka i Żoliborza.

Proponujemy kompleksowe usługi pogrzebowe

Przez dziesiątki lat nasz zakład pogrzebowy zajmował się organizacją praktycznie każdego rodzaju pochówku. W ofercie mamy również załatwianie formalności urzędowych w imieniu Klienta, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że w tak ciężkim momencie życia wypełnianie wniosków i sporządzanie pism może być przytłaczające. Na mocy nowych przepisów proponowanych w projekcie ustawy prawdopodobnie już niedługo dokumenty będzie można wyrabiać elektronicznie, co w dużej mierze ułatwi realizację formalności.

Profesjonalizm i taktowne podejście do każdego Klienta

Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. funkcjonuje na rynku od przeszło 75 lat. Od początku działalności staramy się tworzyć ofertę tak, aby każdy miał możliwość skorzystania z naszych usług. Zgodnie z niektórymi nowymi propozycjami ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych w najbliższym czasie Klienci będą mogli zdecydować się na pochówki ekologiczne. Takie rozwiązania są od lat obecne w niektórych krajach na Zachodzie Europy oraz w Ameryce.