Tel. 24h/7: 693 503 720

Pogrzeb śp. Krzysztofa Lancmana

Pogrzeb śp. Krzysztofa Lancmana

Pogrzeb śp. Krzysztofa Lancmana, który Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. miał zaszczyt zorganizować, odbył się 30 czerwca 2023 r. w Warszawie na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie.

Krzysztof Lancman urodził się 22 stycznia 1958 r. w Warszawie. Od 1983 r. był zaangażowany w ruch podziemnej Solidarności i nurt niepodległościowy.

W ostatniej drodze Zmarłemu towarzyszył szef UdSKiOR Jan Józef Kasprzyk, który po Eucharystii sprawowanej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego ks. Wiesława Lechowicza, wygłosił mowę pożegnalną. W trakcie uroczystości Krzysztof Lancman został pośmiertnie odznaczony przez Prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pielęgnowaniu pamięci o polskim czynie niepodległościowym oraz działalność na rzecz środowisk kombatanckich. Odznaczenie w imieniu Prezydenta przekazał żonie Agnieszce Lancman Dariusz Dudek, doradca Prezydenta RP.

Uroczystości pogrzebowe współorganizowane przez UdSKiOR z udziałem Asysty honorowej Wojska Polskiego kontynuowano na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, gdzie Zmarłego pożegnała najbliższa rodzina, przyjaciele, działacze podziemia niepodległościowego, a także przedstawiciele władz państwowych.