Tel. 24h/7: 693 503 720

Ile kosztuje pogrzeb?

Trumna koszty pogrzebu

Pożegnanie bliskiej osoby zawsze stanowi jeden z najsmutniejszych momentów w życiu. To ciężkie przeżycie dla całej rodziny, któremu często towarzyszy kryzys emocjonalny. Większość z nas przynajmniej raz w życiu spotka się z koniecznością zorganizowania pochówku bliskiej osoby. Ile kosztuje pogrzeb i od czego zależy jego cena? Jakie dodatkowo zlecone usługi pogrzebowe i prosektoryjne mogą podwyższać jego wartość? Odpowiadamy w artykule. Zapraszamy do lektury.

Jaka jest cena tradycyjnego pochówku?

Ważnym etapem przygotowań do organizacji pogrzebu jest określenie, czy ma być to tradycyjny pochówek z trumną, czy może kremacja zwłok. Cena za trumnę będzie w dużej mierze uzależniona od tego, z jakiego drewna została wykonana. Najwięcej trzeba zapłacić za te wyprodukowane z drewna dębowego. Ich cena nierzadko przekracza kwotę dwóch tysięcy złotych. Na koszt usług pogrzebowych składają się także inne czynności, spośród których należy wymienić: przygotowanie ciała do pochówku, ubranie, transport zmarłego do kościoła, ewentualnie kosmetyka pośmierna, itp.Nie mówimy tu o opłatach na cmentarzu, gdyż te zależą od poszczególnych zazrządów cmentarzy komunalnych lub wyznaniowych 

Ile kosztuje pogrzeb z kremacją?

Z roku na rok coraz popularniejsze stają się pochówki obejmujące kremację zwłok. Jej cena jest zależna głównie od lokalizacji krematorium, ale z reguły jest to opcja zdecydowanie tańsza od tradycyjnego pogrzebu. Do wydatków należy doliczyć koszty związane z zakupem trumny kremacyjnej oraz urny na prochy zmarłego. Najtańsze są metalowe, które są trwałe i odporne na uszkodzenia. W sprzedaży dostępne są także urny drewniane, ceramiczne oraz kamienne. Na cenę ma także wpływ wielkość urny i obecność zdobień – zwykle za modele większe i bogato zdobione trzeba zapłacić więcej. Do kosztów pogrzebu z kremacją należy doliczyć przewiezienie zwłok do krematorium oraz transport urny na cmentarz.

Od czego jeszcze zależy cena pogrzebu?

Organizacja pochówku to także często konieczność poniesienia dodatkowych wydatków. Nie zawsze są one wysokie, a większość z nich zależy od indywidualnych preferencji rodziny. O co chodzi? Mamy tu na myśli między innymi oprawę muzyczną i florystyczną, kosmetykę pośmiertną, czy zorganizowanie konsolacji. Poprzez zakup odpowiednich wiązanek okazujemy zmarłemu miłość i szacunek, jednocześnie wyrażając swój smutek i tęsknotę. Ostateczne koszty pogrzebu mogą też wzrosnąć z uwagi na dodatkowe usługi prosektoryjne czy kamieniarskie. Niekiedy zdarza się, że ktoś bliski zginął w wypadku i jego ciało wymaga rekonstrukcji. Z kolei w przypadku śmierci za granicą konieczne jest sprowadzenie zwłok do Polski, co wiąże się z koniecznością wydatku kilku tysięcy złotych.

Najtańsze usługi pogrzebowe w Warszawie

Trudno jest jednoznacznie określić koszty związane z pogrzebem, ponieważ jak widać, ma na nie wpływ wiele różnych czynników. Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, wymagającej zorganizowania pochówku bliskiej osoby, zapraszamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o.. Oddziały świadczące kompleksowe usługi pogrzebowe są zlokalizowane na terenie całej Warszawy – na Mokotowie, Targówku, Bielanach i Żoliborzu. Kontaktując się z naszą firmą, można liczyć na profesjonalizm i życzliwość ze strony pracowników.