Tel. 24h/7: 693 503 720

Wybór trumny. Jakimi kryteriami się kierować?

Trumny kryteria wyboru

Wybierając trumnę należy kierować się przede wszystkim wzrostem zmarłego oraz jego wagą, ale nie tylko. Ważne będą rodzaj pochowku, styl trumny, materiały, z jakich został zbudowany sarkofag oraz sposób jego wykończenia. Przyjrzyjmy się bliżej kryteriom wyboru trumny.

Z jakiego drewna wyprodukowana jest trumna?

Oferowane przez nas trumny produkowane są z trzech rodzajów drewna:

  • dębowego,
  • sosnowego,
  • olchowego.

Trumny dębowe są najbardziej solidne i wytrzymałe, jednak także mają najciemniejszą barwę. W naszej ofercie znajdą Państwo również trumny w jaśniejszych, lżejszych odcieniach. Posiadamy ponadto lekkie, niezwykle estetyczne trumny białe.

W jakim stylu ma być sarkofag?

Kolejnym kryterium wyboru sarkofagu będzie styl jego wykończenia, łącznie ze stylem wykończenia wnętrza. Czy trumna ma mieć dużą ilość bogatych okuć, czy tylko kilka? W środku znaleźć się ma welur, satyna, a może jedwab? Z wypełnieniem czy bez? To tylko niektóre z pytań, na które muszą odpowiedzieć sobie bliscy zmarłego. Warto także zastanowić się, czy materiał ma wychodzić poza wieko sarkofagu, czy też nie. Jeśli tak, warto się zdecydować na tkaninę, wykończoną gustowną koronką.

Trumna do pochowku tradycyjnego czy do kremacji?

Trumny dzielą się na dwa rodzaje: na te, przeznaczone do pochówku tradycyjnego oraz trumny do kremacji. Chociaż jedne i drugie wykonane są z drewna, istnieją między nimi zasadnicze różnice. Przede wszystkim trumny, przeznaczone do kremacji, wyprodukowane są z pełni naturalnych, ekologicznych materiałów, ulegających całkowitemu spaleniu w komorze krematoryjnej. Nie mogą zatem posiadać żadnych dodatków, takich jak okucia czy metalowe lub mosiężne ozdoby. Ich wnętrze nie może być wyścielane żadnymi materiałami ani sztucznymi tkaninami. Nie oznacza to jednak, że są nieestetyczne, przeciwnie. Zachwycają swoją prostotą i skromnością. Wybór trumny zależy zatem w ogromnej od charakteru pochówku, preferencji rodziny oraz ewentualnej woli zmarłego, jeśli takową zawarł w testamencie.