Tel. 24h/7: 693 503 720

Pogrzeb śp. Zbigniewa Namysłowskiego

Zbigniew Namysłowski


Zbigniew Namysłowski urodzony 9 września 1939 w Warszawie, jeden z najbardziej znanych polskich muzyków jazzowych, wybitny saksofonista, kompozytor, aranżer.

W dniu 02.03.2022 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Pogrzebowych miało zaszczyt organizować uroczystość pogrzebową ś.p. Zbigniewa Namysłowskiego. Zmarły spoczął w grobie rodzinnym na Starych Powązkach w Warszawie, żegnała go rodzina, przyjaciele oraz artyści. Zbigniew Namysłowski zmarł 7 lutego 2022 r., miał 82 lata. Odszedł nie tylko wspaniały człowiek i artysta, ale także zaangażowany pedagog, który wykształcił pokolenia muzyków sekcji jazzu.

Karierę muzyka jazzowego zaczął wcześnie, jako 16-latek, najpierw grając na fortepianie, potem jako puzonista (grał też na wiolonczeli), ostatecznie jednak największą sławę zdobył jako saksofonista i lider muzyczny.

Śp. Zbigniew Namysłowski był jednym z pierwszych krajowych muzyków, którzy zagrali w ojczyźnie jazzu – odbył trasę po USA z kierowanym przez Andrzeja Trzaskowskiego zespołem „The Wreckers” już w 1962 r. Był liderem, którego płyta została wydana w czasach PRL-u poza Polską („Lola” z 1964 r.), pozostawał jedną z największych gwiazd przez kolejne dekady: w latach 60., 70. i 80.

Zbigniew Namysłowski grywał m.in. z Czesławem Niemenem, Michałem Urbaniakiem, Leszkiem Możdżerem i grupą Novi Singers.

Pogrzeb Zbigniew Namyslowski
Pogrzeb Zbigniew Namyslowski 2
Pogrzeb Zbigniew Namyslowski 3