Tel. 24h/7: 693 503 720

Pogrzeb śp. Piotra Rzewuskiego

Piotr Rzewuski

Piotr Rzewuski zmarł 4 stycznia 2022 roku w wieku 65 lat.

Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. miało zaszczyt organizować uroczystość pogrzebową w dniu 18 stycznia 2022 roku,  która obyła się z udziałem asysty wojskowej. Msza święta odbyła się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie, następnie zmarły został  pochowany na Cmentarzu Wojskowym w Alei Zasłużonych na Powązkach.

Piotr Rzewuski był członkiem opozycji antykomunistycznej oraz wybitnym działaczem społecznym walczącym o wolność i prawdę. Walkę o wolność Polski prowadził m.in. w ramach Grup Oporu Solidarni i Solidarności Walczącej.

Dwukrotnie był więziony przez władze komunistyczne w Areszcie Śledczym Warszawa-Mokotów. Piotr Rzewuski był prezesem i założycielem Fundacji Inicjatyw Patriotycznych, a także członkiem Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Rady Fundacji Wsparcia Historii i Kultury Polskiej. Za działalność podziemną został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności.

W pogrzebie uczestniczyła rodzina oraz przyjaciele zmarłego m.in. ze środowisk kombatanckich w tym szef Urzędu d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

Pogrzeb miał charakter państwowy.

Piotr Rzewuski 2
Piotr Rzewuski 3
Piotr Rzewuski 4