Tel. 24h/7: 693 503 720

Pogrzeb śp. Andrzeja Nowaka

Andrzej Nowak.


W dniu 4 stycznia 2022 roku, w wieku 62 lat zmarł ś.p. Andrzej Nowak.

Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. miało zaszczyt organizować pogrzeb artysty.

Uroczystość żałobna odbyła się 28 stycznia 2022 roku w sali ceremonialnej Domu Pogrzebowego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, po której nastąpiło złożenie urny z prochami zmarłego artysty w kolumbarium. Podczas ceremonii, śp. Andrzej Nowak został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski „(…) za wybitne zasługi dla polskiej kultury muzycznej, za działalność twórczą i artystyczną”. Artysta został pożegnany przez rodzinę, przyjaciół, fanów oraz przedstawicieli rządu. Pogrzeb miał charakter państwowy.

Andrzej Nowak był liderem i założycielem grupy „TSA” i „Złe psy”. Był jednym z najwybitniejszych gitarzystów polskiego rocka. Śp. Andrzej Nowak był także miłośnikiem psów, od lat hodował amerykańskie pitbulteriery. Był też kolekcjonerem militariów i motocykli.

MPUK transmitował uroczystości pogrzebowe w trybie on-line, którą śledziło ponad 2 tys. osób z 28 krajów świata. Swoje kondolencje i zainteresowanie ostatnią drogą znanego muzyka wyraziło w trybie elektronicznym ponad 12,5 tys. osób.

Andrzej Nowak 2
Andrzej Nowak pogrzeb
Pogrzeb Andrzej nowak