Tel. 24h/7: 693 503 720

Jaki wybrać wieniec i kwiaty na Cmentarz Powstańców Warszawy?

wieniec na cmentarz

Planujesz w najbliższym czasie odwiedzić Cmentarz Powstańców Warszawy? Chciałbyś oddać hołd spoczywającym tam żołnierzom Powstania Warszawskiego, jego ofiarom cywilnym lub oficerom poległym w wyniku II wojny światowej? Nie wiesz, jakie kwiaty będą na tę okoliczność odpowiednie? Dowiedz się, co możesz wybrać.

Wieniec, bukiet czy wiązanka?

Choć kojarzą się głównie ze zwyczajem praktykowanym na pogrzebach, to jednak zarówno wieniec, bukiet, jak i wiązanka doskonale nadają się do zabrania na wspomniany cmentarz. Pierwszą z kompozycji najczęściej składa się z okazji konkretnych rocznic, wydarzeń. Zwykle jest ona dość okazała – wyróżnia się mnogością detali oraz wielkością. Konstrukcje wieńca najczęściej tworzą gałęzie drzew iglastych lub florety. Z reguły dołączane są do niego jeszcze biało-czerwone szarfy.

Jego mniejszą formą jest półwieniec. Powstaje on na podkładzie świerkowym oraz z dowolnych kwiatów. Jako dodatek do niego możesz również dobrać szarfy w kolorze polskiej flagi. Przyjęło się, że obie te kompozycje najczęściej składają grupy osób – delegacje.

Z kolei podstawowym i często jedynym elementem składowym wiązanki są kwiaty. Ewentualnie wzbogacana jest ona ozdobnymi liśćmi czy również wstążkami.

Praktykowane są ponadto bukiety lub pojedyncze kwiaty. Aby każda z tych kompozycji odpowiednio prezentowała się na grobie, zadbaj o to, aby została przygotowana ze świeżych roślin. Najlepiej zamów je wcześniej w pracowni florystycznej w Warszawie.

Jakie kwiaty i w jakim kolorze?

Wybierając się w takie miejsce jak Cmentarz Powstańców Warszawy, pamiętaj także o właściwej kolorystyce wieńcawiązanki lub kwiatów. Uniwersalnym rozwiązaniem są zawsze biało-czerwone kompozycje. Możesz także postawić na jeden z tych kolorów i pojedynczy kwiat.

Jeśli chodzi o gatunki, to najczęściej polecane są róże. Zgodnie ze swoją symboliką pokazują w szczególny sposób szacunek i honor w stosunku do zmarłego. Czerwone goździki mają podobny wymiar. Dodatkowo oznaczają jeszcze podziw dla tej osoby. Jednocześnie jest to najtrwalszy gatunek z ciętych kwiatów i chętnie wybierany o każdej porze roku.

Do okolicznościowego wieńca czy wiązanki nadawać się będą również kalie. One z kolei symbolizują przebudzenie się do życia wiecznego po śmierci.

Kwiaty formą uczczenia pamięci i oddania hołdu

Nie tylko podczas pogrzebu kwiaty są symbolem odejścia, pożegnania i podkreślenia pamięci o zmarłym. Bez względu na to, na jaką formę i kompozycję się zdecydujesz, najważniejsze jest to, że chcesz w ten sposób oddać hołd osobom spoczywającym na Cmentarzu Powstańców Warszawy. Poprzez złożone kwiaty wyrazisz szacunek dla nich.

Podsumowanie

W ramach prowadzonego przez nas w stolicy na Mokotowie zakładu pogrzebowego działa profesjonalna pracownia florystyczna. Wykonujemy w niej wiązanki pogrzebowewieńce żałobne oraz inne kompozycje okolicznościowe na zamówienie. Ponadto zapewniamy kompleksowe wparcie w organizacji pogrzebu i jego oprawie. Na Twoje życzenie możemy przygotować specjalną, estetyczną kompozycję z dowolnych świeżych kwiatów. W swojej ofercie mamy również coraz bardziej popularną na ceremoniach ostatniego pożegnania księgę kondolencyjną.