Tel. 24h/7: 693 503 720

Ile kosztuje wiązanka pogrzebowa i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

wiązanka pogrzebowa

Śmierć bliskiej osoby to niewątpliwie bardzo trudny czas dla najbliższych. By godnie pożegnać zmarłego, warto zadbać o każdy szczegół ceremonii pochówku. Jak wybrać odpowiednie kwiaty do pogrzebu i czym kierować się przy ich zakupie? Czy w obliczu tak smutnego wydarzenia wypada decydować się na sztuczną kompozycję? Zobacz, jakie wiązanki pogrzebowe sprawdzą się najlepiej na tę okoliczność.

Jaki rodzaj bukietu wybrać, by złożyć hołd zmarłemu?

Uczucie straty, bólu i tęsknoty najlepiej wyrazić poprzez kwiaty. Wiele osób jednak nie wie, na jaki rodzaj kompozycji się zdecydować, aby okazać zmarłej osobie szacunek i miłość. Największą popularnością cieszą się wieńce żałobne , które zazwyczaj przybierają efektowny kształt serca lub okręgu. Są wykonywane na floretach i podłożu świerkowym lub jodłowym przy wykorzystaniu żywych roślin. Nieco skromniejszą wersję stanowi półwieniec, na który często decyduje się dalsza rodzina lub przyjaciele zmarłego. Ponadto w sprzedaży dostępne są wiązanki pogrzebowe , które odgrywają tę samą rolę co tradycyjne wieńce, ale są mniejsze i lżejsze. Dzięki usztywnionej konstrukcji można je umieścić zarówno na płycie nagrobnej, jak i ustawić pionowo.

Jakie kwiaty są odpowiednie do pogrzebu?

Kiedy już decydujemy się na konkretny typ bukietu, musimy dokonać wyboru odpowiednich roślin. Jeśli chodzi o ceremonie pogrzebowe, najlepiej sprawdzają się żywe kwiaty. Można wybrać m.in. spośród takich gatunków jak:

  • róże,
  • goździki,
  • gerbery,
  • chryzantemy,
  • kalie,
  • lilie.

Nie ma ściśle określonych odmian, które można wykorzystać w wiązance pogrzebowej. Ważne, aby unikać zbyt jaskrawych oraz ekstrawaganckich kompozycji, które nie będą prezentować się najlepiej podczas ostatniego pożegnania. Pamiętaj, że bukiet ma pomóc przede wszystkim uczcić pamięć zmarłego, a nie wyróżnić się na cmentarzu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując wiązankę pogrzebową?

Przy wyborze kompozycji wiele osób zastanawia się, czy wypada przynosić sztuczne kwiaty na pogrzeb. Jak się okazuje, zakup tego rodzaju bukietów nie jest praktykowany podczas ceremonii pochówku. Natomiast po pogrzebie, kiedy poszukujesz trwałych elementów do udekorowania grobu, takie ozdoby sprawdzą się doskonale. Jeśli chodzi o ceny wiązanek pogrzebowych, są one dość zróżnicowane. Okazałe wieńce kosztują około kilkuset złotych, natomiast mniejsze kompozycje to zazwyczaj wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych.

Oprawa florystyczna ceremonii pogrzebowych w Warszawie

MPUK Sp. z o.o. proponujemy profesjonalną oprawę florystyczną. W ofercie naszej pracowni florystycznej w Warszawie mamy wiązanki pogrzebowe, wieńce żałobne, półwieńce oraz stroiki na trumnę. Na indywidualne życzenie wykonujemy też specjalne kompozycje, doradzając w kwestii wyboru roślin i dbając o ich odpowiednie przybranie. Bukiety zawsze przygotowujemy z najwyższej jakości świeżych kwiatów. Dzięki temu prezentują się gustownie i pięknie, pozwalając w niewerbalny sposób wyrazić smutek, żal i cierpienie po stracie bliskiego, ale także przywiązanie i uczucia bliskości z osobą która od nas odeszła.