Tel. 24h/7: 693 503 720

Czy warto postawić sobie nagrobek za życia?

Nagrobki na cmentarzu

Śmierć bliskiej nam osoby powoduje smutek, nostalgię oraz przygnębienie.  W tym bolesnym wydarzeniu, często nie mamy siły na wybór odpowiedniego miejsca na pochówek, nagrobka oraz decydowania i organizowania pozostałych czynności pogrzebowych. Dlatego coraz częściej decydujemy się na postawienie nagrobka za życia.

Czy warto mieć nagrobek zawczasu?

Oczywiście, że warto! Zalet posiadania grobu za życia jest wiele. Przede wszystkim sami możemy zdecydować o formie i kształcie nagrobka. Wykorzystanie materiałów , które według naszej opinii będą najlepsze, wybór koloru kamienia, a nawet wykuwanych liter sprawi, że nasz grobowiec będzie taki, jaki chcemy. Dodatkowo warto wspomnieć o kosztach związanych z zakupem nagrobka. Decydując się na nagrobek za życia nie obciążamy naszych najbliższych dodatkowym finansowaniem związanym z zakupem grobowca. W zależności od wyboru materiału, kwoty za nagrobek mogą być oszałamiające.

Powodem dla którego kupujemy grobowce za życia to także brak krewnych. Często na takie rozwiązanie decydują się osoby w podeszłym wieku, które pozostały same. Jednak bywają też takie sytuacje, kiedy nasze relacje z najbliższymi są bardzo słabe, a z obawy  braku zaangażowania rodziny, posiadając nagrobek za życia będziemy spokojniejsi.

Jakie  nagrobki są na czasie?

Spacerując po cmentarzu możemy zauważyć, jak zmienia się moda cmentarna. Nagrobki, które zostały postawione kilkanaście lat temu, znacznie  różnią się od obecnych trendów. Obecnie kształt płyt nagrobkowych jest prosty i bardziej nowoczesny. Choć dla niektórych zaokrąglone formy wraz z rozmaitymi zdobieniami  są synonimem piękna.

Najpopularniejszymi materiałami, które wykorzystywane są przez zakłady kamieniarskie to kamień naturalny. Granit , który jest wytrzymały i odporny na czynniki zewnętrze, idealnie sprawdzi się w naszym klimacie. Granitowe nagrobki zdecydowanie będą wyjątkowe oraz ponadczasowe. Wybierając odpowiedni materiał musimy pamiętać o właściwej impregnacji nagrobka. Podczas pielęgnacji stosujmy delikatne preparaty, które nie spowodują zarysowań. Najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie wody wraz z płynem do mycia naczyń.