Tel. 24h/7: 693 503 720

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru firmy organizującej ceremonię pogrzebową?

firma organizująca ceremonię pogrzebową

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze bardzo przykrym i trudnym doświadczeniem. W takiej chwili ciężko jest skupić się na organizacji pochówku oraz dopełnieniu licznych formalności związanych np. z uzyskaniem aktu zgonu czy otrzymaniem zasiłku. Z pomocą w przygotowaniu ceremonii ostatniego pożegnania oraz jej oprawy może przyjść zakład pogrzebowy. W poniższym artykule podpowiadamy, na jakie zagadnienia warto zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze.

Zakres świadczonych usług

Pierwszą istotną kwestią, której trzeba się przyjrzeć, by dobrze wybrać firmę zajmującą się pochówkiem zmarłych, jest zakres świadczonych usług. Obecnie na rynku funeralnym działa wiele zakładów. Decydując się na współpracę z konkretnym przedsiębiorstwem, warto sprawdzić, co dokładnie obejmuje przygotowanie ceremonii pogrzebu. By uzyskać pełne wsparcie, najlepiej znaleźć dom oferujący kompleksowe usługi pogrzebowe, począwszy od pomocy w dopełnieniu spraw urzędowych, poprzez zaplanowanie uroczystości i jej oprawy, aż po usługi kamieniarskie .

Pomoc w niezbędnych formalnościach

Organizacja pochówku jest związana z koniecznością dopełnienia wielu formalności. Uzyskanie aktu zgonu, ubieganie się o zasiłek pogrzebowy, uzgodnienie z proboszczem lub zarządcą cmentarza daty pochówku, zezwolenie na spopielenie zwłok (jeśli została wybrana kremacja) – to tylko niektóre z nich. Osoby, które nie są w stanie samodzielnie zdobyć najważniejszych dokumentów niezbędnych do przygotowania pogrzebu, mogą skorzystać z pomocy pracowników zakładu pogrzebowego. Najlepsze firmy są w stanie zapewnić także reprezentację w urzędach i kancelariach.

Transport zwłok i przygotowanie zmarłego do pochówku

Kolejną istotną kwestią, którą trzeba uwzględnić przy wyborze firmy organizującej ceremonię pogrzebową, jest przewóz i przygotowanie ciała zmarłego do pochówku. Pod tym względem dobrze jest wybrać przedsiębiorstwo, które dysponuje obszerną flotą nowoczesnych i eleganckich karawanów, spełniających wszystkie wymagania techniczne oraz sanitarne. Profesjonalny zakład pogrzebowy może również pomóc w zorganizowaniu przewozu osób biorących udział w ostatnim pożegnaniu. Oprócz tego jest w stanie zająć się dostarczeniem kwiatów w wyznaczone miejsce i zadbać, aby oprawa florystyczna była gustowna, skromna i piękna.

Doświadczenie w organizacji pogrzebów

Wybierając przedsiębiorstwo organizujące ceremonię pogrzebową, warto postawić na firmę, która ma wieloletnie doświadczenie w tych usługach. Osoby w niej zatrudnione powinny wyróżniać się dużą empatią i postępować zgodnie z należytym taktem. Im więcej dobrych opinii ma dana firma, tym większa szansa, że współpraca przebiegnie sprawnie i bez zarzutu.

Kompleksowe wsparcie w najtrudniejszym momencie życia

Wybór odpowiedniego zakładu pogrzebowego jest niezwykle ważną decyzją. Jeśli znaleźli się Państwo w obliczu konieczności organizacji pochówku, zachęcamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez MPUK. Dzięki współpracy z większością zarządców cmentarzy w Warszawie jesteśmy w stanie sprawnie przeprowadzić wszelkie formalności. Służymy też fachową radą przy wyborze trumny, urny oraz rozmaitych akcesoriów pogrzebowych.